Autor:
04.01.2016, 07:36 / Aktualizace: 11.02.2016, 14:49
Premiér a zástupci čtyř odborových svazů podepsali historicky první kolektivní dohodu  

Předseda vlády Bohuslav Sobotka podepsal v úterý 22. prosince 2015 se zástupci čtyř odborových svazů kolektivní dohodu vyššího stupně pro státní zaměstnance.

Dohoda je uzavřena mezi vládou ČR s Odborovým svazem státních orgánů a organizací, Českomoravským odborovým svazem civilních zaměstnanců armády, Odborovým svazem zdravotnictví a sociální péče ČR a Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství - podepsanou dohodu viz níže jako soubor ke stažení.

Za Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR dohodu podepsala místopředsedkyně Ivana Břeňková. Ve zdravotnictví se dohoda týká státních zaměstnanců ochrany veřejného zdraví, tedy hygienické služby.

Na podpis dohlížel náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký.

Záznam České televize z následující tiskové konference viz na:  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/215411058271222  
od 18.10 minuty do 29.00 minuty.

Dohoda byla vyjednána historicky poprvé a měla by zlepšit podmínky pro práci státních zaměstnanců.

Kolektivní dohoda vyššího stupně mezi vládou ČR a odborovými svazy upravuje práva a povinnosti obou stran. Týká se více než 69 tisíc státních zaměstnanců, mezi nimiž jsou pracovníci finančních úřadů, České správy sociálního zabezpečení, úřadů práce či dalších ústředních orgánů státní správy.

Dokument sjednocuje některé benefity pro státní zaměstnance včetně pěti volných dnů, takzvaných sickdays, odměn za dovršené služební výročí či provozních podmínek při výkonu služby. Dále například zaručuje možnost smluvní strany každoročně jednat o možné valorizaci platových tarifů státních zaměstnanců na rok následující.

Dohodu s Odborovým svazem státních zaměstnanců a organizací, Českomoravským odborovým svazem civilních zaměstnanců armády, Odborovým svazem zdravotnictví a sociální péče ČR a Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství schválila vláda v pondělí 21. prosince 2015.

Dohoda je účinná od 1. ledna 2016 a platí do 31. prosince 2016.

Tisková zpráva i foto Úřad vlády ČR

 Soubory ke stažení

 

zpět

Přidat RSS kanál

ZAJIŠŤOVACÍ FOND

Zajišťovací fond Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR = pomoc členům odborového svazu v těžkých životních situacích.


Bulletin

Bulletin OS zdravotnictví a sociální péče ČR je určený funkcionářům i členům odborových organizací. V roce 2017 vychází Bulletin měsíčně a pouze v elektronické verzi.OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
http://www.bona-serva.cz
Benefitní portál ČMKOS Odbory Plus Výhodnější služby a nákupy odborářům, včetně nových členů, nabízí portál Českomoravské konfederace odborových svazů Odbory Plus www.odboryplus.cz


Kalendář akcí


Platy a mzdy u nás se od roku 2017, případně již od konce roku 2016

Archiv anket > Celkem hlasovalo: 12 lidí